kõlari nom võimsus on suurem, kui maki nom võimsus...?

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

Kasutaja avatar
ylts
huviline
Postitusi: 87
Liitunud: T Sept 26, 2006 8:09 pm
Asukoht: tallinn:nõmme

kõlari nom võimsus on suurem, kui maki nom võimsus...?

PostitusPostitas ylts » P Nov 19, 2006 7:56 pm

elektriõpetus hakkab tasapisi meelest minema ja helitehnikast ei ole kunagi suurt matsu jaganud aga kuna on plaan auto originaalkõlarid põõsasse visata ning vähekene talutavamad tingimused luua muusika kuulamiseks, siis tekkis mul küsimus.
kui mul oleks makk, mille nominaal väljundvõimsus on 50W (oletan seda spesifikatsioonis oleva 4x50W kirja põhjal)
ja lisaks oleksid mul ühed kõlarid, mille nom võimsus on a'la 20W ja teised, mille nom võimsus on 80W (max võimsus kirjade järgi 330W)...

niisiis.. kas asi näeks välja lihtsalt niimoodi, et
1) makk suudab anda välja vähem voolu/võimsust, kui kõlarid tarbida suudaksid
või
2) makk ei suuda anda välja niipalju voolu, kui nendele kõlaritele vaja on.
3) ehk on kellelgi täpsemalt midagi seletada ja rääkida..

täpsustaks siis niipalju, et eesmärgiks ei ole saada autosse sellist mürtsu, et kolm kilomeetrit kaugemalt mind kuulda oleks vaid tahaks lihtsalt mõnusalt mussi kuulata (kusjuures (vähemalt alguses ei ole kindlasti plaanis võimendit vahele panna..
95' lancer 1.6 83kw

Kasutaja avatar
paikas
liige
Postitusi: 342
Liitunud: N Mai 18, 2006 8:59 pm
Asukoht: tartuma

PostitusPostitas paikas » P Nov 19, 2006 8:01 pm

mina aga ei saa sellele pihta miks kõik usuvad mrki 4x50w...???

4x50 w on ikka max võimsus mis makk endast välja suudab anda ehk maki nominaal võimsus oleks siiski 4x5w sest niiväikese karbi sisse ei mahu mitte kuidagi 200w-ne võimendi pluss need lisad mis makis olemas... aga siiski minul võim kõikidele kõlaritele ja mürtsub nii nagu peaks...

Kasutaja avatar
ylts
huviline
Postitusi: 87
Liitunud: T Sept 26, 2006 8:09 pm
Asukoht: tallinn:nõmme

PostitusPostitas ylts » P Nov 19, 2006 8:09 pm

einojah. ega ma ei lootnudki sinisilmselt, et makk tõesti 4*50 välja peaks andma aga siiski tahaks teada, kas need 80W nominaalvõimsusega kõllid üldse häält teevad mul ja kui, siis kas niipalju kui makk ka 5 10 või 20 vatiste kõllidega pressida suudaks?
95' lancer 1.6 83kw

Kasutaja avatar
paikas
liige
Postitusi: 342
Liitunud: N Mai 18, 2006 8:59 pm
Asukoht: tartuma

PostitusPostitas paikas » P Nov 19, 2006 8:22 pm

oli eelmises autos sony xplode makk(ull saast) ning 2x40W(nominaal max250W) ja 2x15W(nominaal max 175W) ja ega kurta poleks midagi... aint makk ikka saast

alar
huviline
Postitusi: 78
Liitunud: T Juun 06, 2006 4:18 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas alar » P Nov 19, 2006 11:24 pm

kui makil on peal kirjas 4x5oW, siis tegelt RMS on ligi poole väiksem ehk 4x25. Maki taha võid panna mõlemad kõlarid. Need 80W RMS omd lihtsalt ei saa piisavalt kvaliteetset signaali kõvasti kuulates - makk hakkab moonutama, mitte kõlarid ei hakka üle peksma. Ühesõnga saad kuulata nii kõvasti kui makk võimaldab. Aga kui paned alla 25W RMS kõlarid, siis hakkavad kõlarid üle peksma. Mina oma autot ehitades vaatasin nii, et kõlarid oleksid võimsamad kui makk (pole vahet, kas on natukene või hästi palju võimsamad - sellest kõvemini nad mängima ikka ei hakka), sest see tagab maki lõppvõimu täieliku kasutuse.
Tegelt äkki Vipp oska selle teema peale midagi asjaliku kosta.
tel: 50 71 082

Kasutaja avatar
tom52
Tösine huviline
Postitusi: 209
Liitunud: P Mai 09, 2004 6:31 pm
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas tom52 » E Nov 20, 2006 10:35 am

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience;To become old and wise you must first be young and stupid! Vaese mehe veojõukontroll on lahja mootor.

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » E Nov 20, 2006 12:02 pm

hetkel pikka juttu ei viici kirjutama hakata ... nõustun alar'iga. istuta see kompott sisse ja peaks kenasti mängima .... ja 4*50 maki nominaalvõimusus ühte kanalisse on umbes 25-27w jah
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » E Nov 20, 2006 7:23 pm

http://salupa.exe.ee/jutt/va/Voimsus.php <-- Vaata mis suurusega kaitse see on ja selle järgi saad aimu, mis võimsus reaalselt tuleb. Tavaliselt on maki kaitse 15A või 20A, sellest ligikaudne väljundvõimsus 4x20W olenevalt kasutatavate kõlarite takistusest.

Algse küsimuse juurde. Üldiselt ei ole soovitav ühte või teist üle dimensioneerida. Ehk võimendi ja kõlar peaks võimsuse poolest enam vähem samas klassi solema. Väikese võimsusega võimendi ja suure võimsusega elemendi puhul on tulemuseks kehv heli ja vastupidisel juhul võib elementi kahjustada.
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

Kasutaja avatar
ylts
huviline
Postitusi: 87
Liitunud: T Sept 26, 2006 8:09 pm
Asukoht: tallinn:nõmme

PostitusPostitas ylts » E Nov 20, 2006 10:00 pm

tänud neile kes vastasid. sain siis täpselt niipalju targemaks, kui soovisin ja rohkemgi veel.. tean, et on siis mõtet sellist setti autosse installeerida ilma et midagi piltlikult öeldes üles sulaks.
95' lancer 1.6 83kw

jyrps
liige
Postitusi: 105
Liitunud: K Okt 05, 2005 6:49 am
Kontakt:

PostitusPostitas jyrps » K Dets 20, 2006 8:42 pm

mul hetkel mängib samuti 4*35 pioneer siis 2 te 150w ist ning kahte kuni 200w tweetrit ning mul paar kasti ka istmele alla tööautos tõstetud ning kõik kuus kõlli mängivad küll täitsa kenasti ning nii kõvasti kui need lärisema hakkavad ei taha ma küll kuulata , mulle siis juba kontserdi efekt tuleb tuttav ette seega arvan et pane ilusti need kõlarid sinna maki taha ning saad kenasti kuulata .
täiest kõik reklaamidest minult,,,,Küsi julgelt !Pioneeri tooted Pärnus/Soojad söögid otse kontorisse pärnus!

rando87
huviline
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 21, 2007 6:59 pm
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rando87 » R Veebr 23, 2007 4:56 pm

mina soovitan kõik kõlarid läbi võimendi panna ja subwoofer lisada ja siis on autos mõnus sound :wink:

Kasutaja avatar
Zafari
Site Admin
Postitusi: 4591
Liitunud: E Dets 19, 2005 11:11 am
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Zafari » R Veebr 23, 2007 6:02 pm

rando87 kirjutas:mina soovitan kõik kõlarid läbi võimendi panna ja subwoofer lisada ja siis on autos mõnus sound :wink:


mina soovitan mitte vanasid teemasid üles tõsta kui midagi asjalikku sinna öelda ei ole ja teema iseenesest ammendunud on .....
aga noh see minu arvamus ainult. paistab lihtsalt et postituste arvu kasvatamise mõttes tehakse selliseid asju ....... :roll:
Focus CC & GLK280 & Sapporo III & Mitsubishi Kirigamine Zen
In memoriam:
Galant 5G 2.4 / Galant 7G 2.4 / Galant 6G 2.0 / Galant 7G V6 / Colt 2000 / Colt CZT

Kasutaja avatar
illuh
huviline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 7:08 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas illuh » E Apr 16, 2007 11:20 pm

Moger kirjutas:http://salupa.exe.ee/jutt/va/Voimsus.php <-- Vaata mis suurusega kaitse see on ja selle järgi saad aimu, mis võimsus reaalselt tuleb. Tavaliselt on maki kaitse 15A või 20A, sellest ligikaudne väljundvõimsus 4x20W olenevalt kasutatavate kõlarite takistusest.

Algse küsimuse juurde. Üldiselt ei ole soovitav ühte või teist üle dimensioneerida. Ehk võimendi ja kõlar peaks võimsuse poolest enam vähem samas klassi solema. Väikese võimsusega võimendi ja suure võimsusega elemendi puhul on tulemuseks kehv heli ja vastupidisel juhul võib elementi kahjustada.


Enamus kõlareid, võimendeid automakke on testitud akupingega 14,4 Voldi juures, mida vähem nad akupinget saavad seda vähem on nende Max power(RMS Power) väljundvõimsus üldse!
www.kpartner.ee
Katuse- fassaadi- ja üldehitustööd!
Katuse- ja fassaaditöö eramajadele TASUTA! KAPMAANIA!
Tel. 56 222 312


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist