Carismale(97) lisa kõlarid?

Auto audio, videoga ja navigatsiooniga seotud küsimused ja probleemid.

Moderaatorid: Zafari, sasszz

r1im

Carismale(97) lisa kõlarid?

PostitusPostitas r1im » E Juul 31, 2006 4:04 pm

Ostsin just 97 aasta carisma, ning soovin kuskile taguratta juurde panna lisakõlarid. Ma ei oma mittemingisuguseid teadmisi audiotehnikast.
Olemas on Estonia kõlarid(2 x 80w), millel on sees oma võim.
Kas keegi oskaks aidata, et kuidas kogu see protsess välja peaks nägema? Kas pean paigaldama eraldi toite või piisab ka auto enda omast.

edit: vabandus, taguvararatta juurde :)
Viimati muutis r1im, T Aug 01, 2006 3:19 pm, muudetud 1 kord kokku.

telex
Uus Kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: T Veebr 21, 2006 1:40 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas telex » T Aug 01, 2006 12:27 pm

minu Carismal mõmisevad originaalidki korralikult. 97 a. ei ole nii vana masin, et kägina-kolina varjamiseks tümakat lasta.

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » T Aug 01, 2006 1:01 pm

Anna andeks, aga kõik need toakõlarite autodesse paigutamised on üks suur ...

Mida sa saavutada tahad sellega?
*Võibolla korralikud toa kõlarid ära rikkuda? Tõenäoliselt see sul õnnestub, kuna need ei ole mõeldud selisesse agresiivsesse keskonda, nagu seda on auto, kus pidevalt loksub, õhk on vaheldumisi niiske ja kuiv ning temperatuurivahed on mitmekümnetes kraadides.

*Kui sa tahad mingit tuhmi muusikakuminat, mis vähegi kõrvadega inimesel pea valutama paneb, siis võib sul ka see õnnestuda, sest selliseid kõlareid ei ole võimalik vähegi vastuvõetavalt installida, et neist midagi head tuleks.

*Kui soovid autole lisaraskust ning mööd pagassi jooksvaid kaste, siis seegi õnnestub, aga midagi rohkemat sealt ei tule.

Kuid jah, kui tulla nüüd selle algse küsimuse juurde tagasi, siis nagu iga kodukasutuseks mõeldud seadme jooksutasmiseks autos on sul vaja kõigepealt pingemuundurit ja suhteliselt võimast, mis suudaks selle "2x80w" ära toita, aga see on veel kahekordselt pullijama, kuna kõigepealt muundad sa voolu 12v pealt 220v peale ja siis muundatakse võimendis see minu teada uuesti alla (ei tea mis pingel võimendi töötab). Kõik see nõuab energiat, mida peab siis see vaene pingemuundur ja sinu auto elektrisüsteem kannatama. Minu teada on sellised võimsad pingemuundurid ka kallid, mis ei tee sellist süsteemi odavaks.

Palun vii need kõlarid tuppa tagasi, tee endale kodukino vms. Ja vt. eelkõneleja soovitust ning kasuta originaalkõlareid, kuni jääb raha üle mõistliku heliinstalli jaoks.
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

r1im

PostitusPostitas r1im » T Aug 01, 2006 3:25 pm

Moger kirjutas:Anna andeks, aga kõik need toakõlarite autodesse paigutamised on üks suur ...

Mida sa saavutada tahad sellega?
*Võibolla korralikud toa kõlarid ära rikkuda? Tõenäoliselt see sul õnnestub, kuna need ei ole mõeldud selisesse agresiivsesse keskonda, nagu seda on auto, kus pidevalt loksub, õhk on vaheldumisi niiske ja kuiv ning temperatuurivahed on mitmekümnetes kraadides.


Niiet ma ei või siis auto tagumised kõlaridki ära vahetada, toa omadega?
PS: Estonia kastidel on 3 kõlli sees(40w,25w ja 15w), et kui paneks kaks 40'st sisse? Pioneeril peaks vist ikka võimuga väheks jääma

Kasutaja avatar
Moger
klubi liige
Postitusi: 530
Liitunud: R Apr 23, 2004 1:48 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas Moger » T Aug 01, 2006 3:56 pm

r1im kirjutas:Niiet ma ei või siis auto tagumised kõlaridki ära vahetada, toa omadega?
PS: Estonia kastidel on 3 kõlli sees(40w,25w ja 15w), et kui paneks kaks 40'st sisse? Pioneeril peaks vist ikka võimuga väheks jääma


Võid ikka panna, kes sind takistada saab. Häält see asi sul eriti tegema ei hakka, kuna see "40w" on tõenäoliselt 6 oomise takistusega kõlar. Sinu auto maki võimendi on aga mingi 15W 4 kanali peale (reaalne võimsus) ja seda arvestuslikult 2 oomise takistusega kõlarile. See aga tähendab, et 6 oomise kõlari nö liigutamise võimsus on 3x väiksem ehk siis 15/4/3=1,25W ühe kõlari kohta. Uudiseid ikka kuuleb.
Ka sellepärast ei ole mõtet toakõlareid autos lõhkuda, et need on enamasti 6 või isegi 8 oomise takistusega, auto süsteemides on aga takistus viidud võimalikult madalale ja seda sellepärast, et pinge on madal ja madal pinge tuleb suure voolutugevusega kompenseerida. Ohmuseadusemeest mäletad koolist? I=U/R see ütleb kõik.

Pane kõlar järgi, kuula ja kui arvad, et mats on just see, mida sa lootsid, siis on Mox loll ja ei tea neist asjust miskit. Kui aga häält ei tee, siis võta uuesti autost välja ja pane toa kasti tagasi. Maitsed ja vajadused uskumatult erinevad.

Kui sa eelnevast jutust mõhkugi aru ei saanud, siis lühike kokkuvõte on, et võid ikka panna, midagi ei juhtu, ei sinu kõlaritega, ega ka makiga (kui just plussi ja viirust ära ei ühenda) ... ja seda, et midagi ei juhtu mõtlen ma suht otseses mõttes - kõlar ei hakka ka eriti häält tegema.


Kõlarite õigest asetusest autos ei hakka me siin üldse heietama.
Ei, nohh, teoorias olen ma tugev :P

r1im

PostitusPostitas r1im » T Aug 01, 2006 6:21 pm

ega ma päris lausloll ka pole, oomist jne, saan ikka aru. minuteada peaks takistus lihtsalt võimsuse maha võtma? hääle kvaliteedi ka muidugi

Galancer
liige
Postitusi: 594
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:00 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Galancer » K Aug 02, 2006 8:40 am

r1im kirjutas:ega ma päris lausloll ka pole, oomist jne, saan ikka aru. minuteada peaks takistus lihtsalt võimsuse maha võtma? hääle kvaliteedi ka muidugi


Takistus võtab signaali pinget maha ja see tekitabki kõike seda sinu enda poolt välja öeldut, seega nagu Moger juba mainis: võid aga ei pea, saad aga jama jne :wink:
Ei pretendeeri absoluutsele tõele!!!:-)

Nüüd peres ainus mitsu : Lancer `94 1,6 AT
Minevikust veel:Galant 2,5 Wagon `01 Tiptronic, Lancer 1,3 `98 manual, Galant 1.8 `88 manual,Lancer 1,5 `91 manual jmt

telex
Uus Kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: T Veebr 21, 2006 1:40 pm
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

PostitusPostitas telex » K Aug 02, 2006 8:44 am

pane S-30. Annavad ka norm tulemuse. Kui tahad panna integreeritud võimuga kõlareid, siis võimu toide peale 220-t on ist +/- 24 V (või 32, 36,48). Sellist toitemoodulit valimistada on suht problemaatiline, kui mitte võimatu.

taliz
liige
Postitusi: 123
Liitunud: K Juun 01, 2005 1:59 pm
Asukoht: elva

PostitusPostitas taliz » K Aug 02, 2006 9:39 am

millegipärast meenuvad mingid maakolka rullnokad, kes on ostnud oma tädipoja käest mingi juustu pioneeri ja siis autos on kaks originaal kõlli, millest ka üks veel ragiseb ja siis pagassis "mürtsuvad" mingid S-90 -ned :D

ja mis veel põhiline: juhtmed on kindlast nendel S-90 -tel valesti ühendatud, nii et üks kõlar töötab ühtepidi ja teine teistpidi, niisiis summutavad ka need veel üksteist.
Galant 2.0 -97 Wagon (müüdud)
Galant 2.0 -91 luukpära (müüdud)

Kasutaja avatar
Aap
Tegija
Postitusi: 1500
Liitunud: R Nov 17, 2006 3:44 pm
Asukoht: Võru -09 Lancer, -00 Avance

Re: Carismale(97) lisa kõlarid?

PostitusPostitas Aap » K Mai 16, 2007 12:15 pm

r1im kirjutas:Ostsin just 97 aasta carisma, ning soovin kuskile taguratta juurde panna lisakõlarid. Ma ei oma mittemingisuguseid teadmisi audiotehnikast.
Olemas on Estonia kõlarid(2 x 80w), millel on sees oma võim.
Kas keegi oskaks aidata, et kuidas kogu see protsess välja peaks nägema? Kas pean paigaldama eraldi toite või piisab ka auto enda omast.

edit: vabandus, taguvararatta juurde :)


mul 95. carisma ja just tellisin uued kõlarid. kui tahad teha asja paremaks alusta originaalkõlarite vahetusest. on lihtsam, kiirem ja kindlam. kui tahad veel lisakõlareid, siis on ju olemas ka pagasikate ( või sedaanil tagumine aknalaud ), kuhu saab kah kõlareid panna. ja palun, ära lõhu häid toa kõlareid autos, need on ikkagi tuppa mõeldud ( nagu moger ütles kah ), mine parem lehele www.noortenhik.ee ˇja vaata sealt, mis sobib, või kui elad Tallinnas, siis mine käi poes kohal. :roll:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist